Swoją pomoc drogową i holowanie świadczymy dla Państwa również na terenie dzielnicy Ursus.

Reagujemy szybko, usługę wykonujemy solidnie i w przystępnej cenie.

Zapraszamy do kontaktu: 602 305 207.

 

DZIELNICA URSUS

 

Ursus jest dzielnicą Warszawy położoną w lewobrzeżnej części miasta. 

Dzielnica zajmuje powierzchnię 9,36 km², a jej liczba mieszkańców wynosi ponad 59 tys. (stan na styczeń 2018).

 

Nazwa dzielnicy pochodzi od nazwy Zakładów Mechanicznych o nazwie „Ursus”.

 

Od XIV wieku na terenie obecnego Ursusa istniały trzy wsie: Czechowice, Skorosze i Szamoty, później również Gołąbki. Dopiero jednak XX wiek przyniósł rozwój tych miejscowości. Kiedy w 1916 r. pobliski Pruszków z gminy przekształcił się w miasto, za siedzibę gminy wybrano Skorosze. Następnie w latach 20-tych na terenach Czechowic i częściowo Szamot zaczęły powstawać zakłady i osiedla robotnicze.  W roku 1923 na oddano tam do użytku fabrykę Zakładów Mechanicznych „Ursus”. Tak powoli obszar ten zaczął przybierać na znaczeniu. Powstawały nowe osiedla, szkoły, przystanek kolejowy. Co prawda podczas II Wojny Światowej Niemcy wykorzystali Zakłady produkując w nich uzbrojenie, ale dzięki temu ocalały, a zaraz po wojnie Zakłady zajęły się produkcją ciągnika rolniczego, dzięki czemu miejscowość ponownie zaczęła się rozwijać.

Czechowice, Skorosze, Szamoty, Gołąbki i Grabkowo zostały połączone w jedno miasto Czechowice. Stało się to 1 lipca 1952 roku. A już w 1954 r. zmieniło nazwę na Ursus, w celu uniknięcia pomyłek z miastem Czechowice (obecnie Czechowice-Dziedzice) znajdującego się na południu Polski.

 

Tablice rejestracyjne Ursusa: WK.

 

Podział Ursusa według Miejskiego Systemu Informacji:

  • Skorosze
  • Czechowice
  • Szamoty
  • Niedźwiadek
  • Gołąbki.

Pomoc drogowa Warszawa URSUS

          602 305 207

TANIA pomoc drogowa w Warszawie

MENU

TAGI: holowanie warszawa ursus, laweta warszawa ursus, awaryjne odpalanie samochodu warszawa ursus, wymiana koła warszawa ursus, dowóz paliwa warszawa ursus, ursus nazwa dzielnicy pochodzi od , ursus historia dzielnicy, 

O nas

Nasza firma powstała z myślą o Klientach, którzy cenią swój czas. Specjalizujemy się w usługach związanych z pomocą drogową,obsługujemy garaże podziemne przy zachowaniu najwyższej jakości i profesjonalizmu. Działamy na terenie Warszawy i okolic. Zapraszamy!

Auto Pomoc MAZUR Warszawa © 2018-2020

wykonanie: projekty-graficzne-online.pl

Jesteśmy na

Dodaj OPINIĘ

Płatności

Gotówką

Kartą