TAGI: holowanie warszawa targowek, laweta warszawa targówek, awaryjne odpalanie samochodu warszawa tergówek, wymiana koła warszawa targówek, dowóz paliwa warszawa targówek, targówek historia dzielnicy, targówek nazwa dzielnicy pochodzi od , 

Swoją pomoc drogową i holowanie świadczymy dla Państwa również na terenie dzielnicy Targówek.

Reagujemy szybko, usługę wykonujemy solidnie i w przystępnej cenie.

Zapraszamy do kontaktu: 602 305 207.

 

DZIELNICA TARGÓWEK

 

Targówek jest dzielnicą Warszawy położoną w prawobrzeżnej części miasta. 

Dzielnica zajmuje powierzchnię 24,22 km², a jej liczba mieszkańców wynosi ponad 123 tys. (stan na styczeń 2018). Dzielnica ta podzielona jest na dwie części: mieszkaniową i przemysłową. Do części mieszkaniowej zaliczamy osiedla: Bródno, Targówek mieszkaniowy oraz Zacisze. Natomiast część przemysłowa stanowi Targówek Fabryczny.

 

Nazwa dzielnicy pochodzi od nazwy wsi  szlacheckiej o nazwie „Targowe Małe”, należącej niegdyś do rodziny Targowskich (XV wiek). Można zatem przyjąć, iż właśnie od ich nazwiska pochodzi dzisiejsza nazwa dzielnicy.

 

Przed 1916 rokiem Targówek pomimo swojego rozwoju był dość zaniedbanym terenem o nędznej zabudowie. Większość domostw pozbawiona była prądu i wodociągów. Ulice oświetlane były lampami gazowymi. Dopiero kiedy 7 kwietnia 1916 Hans Hartwig von Beseler (generalny gubernator niemieckich władz okupacyjnych) wydał rozporządzenie, o przyłączeniu Targówka do Warszawy, rozpoczęto tu brukowanie ulic i podłączano sieci wodociągowo-kanalizacyjne. Prace te nie zostały jednak dokończone, gdyż przeszkodził w tym wybuch II Wojny Światowej. Po jej zakończeniu też niewiele się zmieniło. Dopiero lata 70-te przyniosły zmiany, kiedy to rozpoczęto na tym terenie budowę osiedli mieszkalnych. Targówek został oficjalnie dzielnicą Warszawy dopiero w roku 1994 w wyniku reformy administracyjnej.

 

Tablice rejestracyjne Targówka: WJ.

 

Podział Targówka według Miejskiego Systemu Informacji:

  • Targówek Mieszkaniowy
  • Targówek Fabryczny
  • Bródno
  • Bródno Podgrodzie
  • Zacisze
  • Elsnerów
  • Utrata.

 

W 30% Targówek składa się z terenów zielonych, w skład których wchodzą, m.in.: Park Bródnowski i Park Wiecha, Lasek Bródnowski, oraz liczne ogródki działkowe po wschodniej stronie dzielnicy.

 

Pomoc drogowa Warszawa TARGÓWEK

          602 305 207

TANIA pomoc drogowa w Warszawie

MENU

O nas

Nasza firma powstała z myślą o Klientach, którzy cenią swój czas. Specjalizujemy się w usługach związanych z pomocą drogową,obsługujemy garaże podziemne przy zachowaniu najwyższej jakości i profesjonalizmu. Działamy na terenie Warszawy i okolic. Zapraszamy!

Auto Pomoc MAZUR Warszawa © 2018-2020

wykonanie: projekty-graficzne-online.pl

Jesteśmy na

Dodaj OPINIĘ

Płatności

Gotówką

Kartą