Swoją pomoc drogową i holowanie świadczymy dla Państwa również na Śródmieściu Warszawy.

Reagujemy szybko, usługę wykonujemy solidnie i w przystępnej cenie.

Zapraszamy do kontaktu: 602 305 207.

 

DZIELNICA ŚRÓDMIEŚCIE

 

Śródmieście – centralnie położona dzielnica Warszawy, leżąca na lewym brzegu Wisły. 

Śródmieście ma powierzchnię 15,57 km², a liczba mieszkańców wynosi ok. 120 tys.

 

Obejmuje ścisłe centrum stolicy, w tym Stare Miasto i jest jej najbardziej reprezentacyjną częścią.

W granicach Śródmieścia znajdują się najbardziej znane budynki, tj. Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki i Zamek Królewski, jak również najwięcej urzędów państwowych: Pałac Prezydencki, Sejm, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i ministerstwa.  

Śródmieście to także wysokie i nowoczesne biurowce, hotele, muzea, centra handlowe i najlepsze szkoły w stolicy.  Dzielnica ta może się również poszczycić dużym i pięknym parkiem, jakim są Łazienki Królewskie.

Na obszarze dzisiejszego Śródmieścia rozpoczyna się historia Warszawy, jaką znamy współcześnie. Na jego terenie znajduje się najstarsza część Warszawy, toteż wiele tu zabytków o znaczeniu historycznym.

Wszystko zaczęło się od grodu Jazdów założonego na skarpie wiślanej, który po zniszczeniach w 1262 i 1281 roku został przeniesiony bardziej na północ. Nieopodal na przełomie XIII i XIV wieku powstało miasto, które rozrosło się potem w Starą Warszawę.

W jej bliskich okolicach w 1408 roku powstawała Nowa Warszawa, natomiast w 1413 roku Stara Warszawa uzyskała prawa miejskie. W roku 1526 cały obszar wszedł w skład Królestwa Polskiego. Warszawa zyskiwała coraz bardziej na prestiżu – na Zamku Królewskim chętniej przebywali władcy polscy, a w 1595 roku, po pożarze krakowskiego Wawelu król Zygmunt III Waza przeniósł tu swój dwór na stałe. Dzięki czemu, a także dzięki organizowanym sejmom w okolicach Warszawy, coraz chętniej osiedlała się w mieście szlachta, która budowała sobie pałace m.in. na ulicach Długiej, Miodowej czy Krakowskim Przedmieściu. Granice Śródmieścia zostały ustalone w 1960 roku.

 

Obecny podział obszarów dzielnicy Śródmieścia według Miejskiego Systemu Informacji:

  • Stare Miasto
  • Nowe Miasto
  • Muranów
  • Powiśle
  • Śródmieście Północne
  • Śródmieście Południowe
  • Solec
  • Ujazdów.

 

 

Tablice rejestracyjne Śródmieścia: WI

Przez Śródmieście przebiegają obie linie warszawskiego metra (M1 i M2) i znajduje się Dworzec Centralny.

 

TAGI: holowanie warszawa centrum, laweta warszawa śródmieście, awaryjne odpalanie samochodu warszawa centrum, wymiana koła warszawa śródmieście, dowóz paliwa warszawa centrum

Pomoc drogowa ŚRÓDMIEŚCIE

          602 305 207

TANIA pomoc drogowa w Warszawie

MENU

O nas

Nasza firma powstała z myślą o Klientach, którzy cenią swój czas. Specjalizujemy się w usługach związanych z pomocą drogową,obsługujemy garaże podziemne przy zachowaniu najwyższej jakości i profesjonalizmu. Działamy na terenie Warszawy i okolic. Zapraszamy!

Auto Pomoc MAZUR Warszawa © 2018-2020

wykonanie: projekty-graficzne-online.pl

Jesteśmy na

Dodaj OPINIĘ

Płatności

Gotówką

Kartą