TAGI: holowanie warszawa praga północ, laweta warszawa praga północ, awaryjne odpalanie samochodu warszawa praga północ, wymiana koła warszawa praga północ, dowóz paliwa warszawa praga północ

Swoją pomoc drogową i holowanie świadczymy dla Państwa również na terenie dzielnicy Pragi Północ.

Reagujemy szybko, usługę wykonujemy solidnie i w przystępnej cenie.

Zapraszamy do kontaktu: 602 305 207.

 

 

DZIELNICA PRAGA-PÓŁNOC

 

Praga-Północ jest jedną z najstarszych dzielnic Warszawy. Położona w prawobrzeżnej części miasta.  Powierzchnia dzielnicy wynosi 11,4 km², a zamieszkuje ją ponad 70 tys. mieszkańców.

 

Nazwa Praga wywodzi się od słowa „prażyć” i odnosiła się pierwotnie do miejsca wypalonego. Oznaczała osadę założoną na wypalonym (wyprażonym) lesie.

Dzielnica sama w sobie powstała z przyłączenia niedużego miasta Praga (prawa miejskie nadane przez króla Władysława IV Wazę dnia 10 lutego 1648 r.). Przyłączono ją do Warszawy w 1791 r. Nazwa powinna być pisana z dywizem (łącznikiem „-„).

 

Zabudowa dzielnicy w znacznej części przetrwała II Wojnę Światową. Dzięki czemu jest jedną z najlepiej zachowanych sprzed  okresu  wojny. Zatem w większości znajduje się tu historyczna zabudowa i zabytkowe kamienice. Podział na Pragę-Północ i Pragę-Południe nastąpił w roku 1945.

 

Centralnym punktem dzielnicy jest Plac Wileński, przy którym znajduje się dworzec kolejowy Warszawa Wileńska oraz stacja drugiej linii metra Dworzec Wileński. Przy Placu w najbardziej okazałym i monumentalnym budynku ma swoją siedzibę Dyrekcji Kolei Państwowych. Nieopodal znajduje się Cerkiew Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny, będąca cerkwią metropolitalną Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Tu również przebiega jedna z najważniejszych ulic Pragi-Północ, czyli Targowa, przy której znajdziemy zabytkowe kamienice, wraz z  najstarszym zachowanym murowanym domem mieszkalnym na Pradze, w którym ma swoją siedzibę Muzeum Warszawskiej Pragi, a także Bazar Różyckiego – serce praskiego handlu.

 

 

Tablice rejestracyjne dzielnicy Praga-Północ: WH.

 

Podział dzielnicy według Miejskiego Systemu Informacji:

  • Pelcowizna,
  • Nowa Praga,
  • Stara Praga,
  • Szmulowizna.

 

Miejsca warte uwagi na dzielnicy Pragi-Północ to:

  • Port Praski
  • Pomnik Kościuszkowców
  • Park Praski oraz
  • Miejski Ogród Zoologiczny
  • Katedra Praska pw. Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika
  • Tężnia na placu Hallera.

Pomoc drogowa Warszawa PRAGA PÓŁNOC

          602 305 207

TANIA pomoc drogowa w Warszawie

MENU

O nas

Nasza firma powstała z myślą o Klientach, którzy cenią swój czas. Specjalizujemy się w usługach związanych z pomocą drogową,obsługujemy garaże podziemne przy zachowaniu najwyższej jakości i profesjonalizmu. Działamy na terenie Warszawy i okolic. Zapraszamy!

Auto Pomoc MAZUR Warszawa © 2018-2020

wykonanie: projekty-graficzne-online.pl

Jesteśmy na

Dodaj OPINIĘ

Płatności

Gotówką

Kartą