TAGI: holowanie warszawa ochota, laweta warszawa ochota, awaryjne odpalanie samochodu warszawa ochota, wymiana koła warszawa ochota, dowóz paliwa warszawa ochota, ochota nazwa dzielnicy,

Swoją pomoc drogową i holowanie świadczymy dla Państwa również na terenie dzielnicy Ochota.

Reagujemy szybko, usługę wykonujemy solidnie i w przystępnej cenie.

Zapraszamy do kontaktu: 602 305 207.

 

DZIELNICA OCHOTA

 

Ochota jest dzielnicą Warszawy położoną w lewobrzeżnej części miasta. 

Dzielnica zajmuje powierzchnię 9,72 km², a jej liczba mieszkańców wynosi ponad 83 tys. (stan na styczeń 2017). Jest też najgęściej zaludnioną dzielnicą Warszawy.

 

Nazwa dzielnicy pochodzi od nazwy karczmy "Ochota", znajdującej się prawdopodobnie przy ulicy Kaliskiej 1. Owa karczma służyła zdążającym do Warszawy podróżnym. Dziś w tym miejscu znajdziemy upamiętniającą ją tablicę. Rozbudowująca się tu kolonia mieszkalna otrzymała tą właśnie nazwę. W roku 1916 przyłączono ją do Warszawy, a w roku 1951 stała się dzielnicą Warszawy.

 

Tablice rejestracyjne Ochoty: WU.

 

Podział Ochoty według Miejskiego Systemu Informacji:

 

  • Stara Ochota
  • Filtry
  • Rakowiec
  • Szczęśliwice.

 

Obecnie na terenie Ochoty znajduje się wiele placówek dydaktycznych, zabytków (tj. Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, kościół Dzieciątka Jezus, Kolonia Lubelskiego i Staszica, Zespół Stacji Filtrów, stare kamienice i wille). Nie brakuje tu również terenów parkowych – najpopularniejsze to: Pole Mokotowskie i Park Szczęśliwicki. Na terenie Parku Szczęśliwickiego znajduje się jeden z trzech w Europie całoroczny stok narciarski na Górce Szczęśliwickiej. Długość trasy zjazdowej wynosi 230 m.

 

Osią komunikacyjną jest linia tramwajowa biegnąca ze Śródmieścia i Woli poprzez Plac Zawiszy, ul. Grójecką, aż do pętli na Okęciu. Na terenie Ochoty znajduje się Dworzec Zachodni - jeden z największych dworców kolejowych Warszawy i kluczowy dworzec PKS. Dzielnica posiada również mniejsze dworce kolejki podmiejskiej tj. Ochota, Rakowiec, czy Włochy. Przy placu Zawiszy ma swoją stację WKD, a na Okęciu znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina.

Pomoc drogowa Warszawa OCHOTA

          602 305 207

TANIA pomoc drogowa w Warszawie

MENU

O nas

Nasza firma powstała z myślą o Klientach, którzy cenią swój czas. Specjalizujemy się w usługach związanych z pomocą drogową,obsługujemy garaże podziemne przy zachowaniu najwyższej jakości i profesjonalizmu. Działamy na terenie Warszawy i okolic. Zapraszamy!

Auto Pomoc MAZUR Warszawa © 2018-2020

wykonanie: projekty-graficzne-online.pl

Jesteśmy na

Dodaj OPINIĘ

Płatności

Gotówką

Kartą