TAGI: holowanie warszawa białołęka, laweta warszawa białołęka, awaryjne odpalanie samochodu warszawa białołęka, wymiana koła warszawa białołęka, dowóz paliwa warszawa białołęka

Swoją pomoc drogową i holowanie świadczymy dla Państwa również na terenie dzielnicy Białołęka. Reagujemy szybko, usługę wykonujemy solidnie i w przystępnej cenie.

Zapraszamy do kontaktu: 602 305 207.

 

DZIELNICA BIAŁOŁĘKA

 

Białołęka jest dzielnicą Warszawy położoną w prawobrzeżnej części miasta, a jej północna granica stanowi granicę miasta stołecznego. 

Dzielnica zajmuje powierzchnię 73,04 km², a jej liczba mieszkańców wynosi ponad 116 tys. (stan na styczeń 2017).

 

Nazwa dzielnicy notowana była w dokumentach już z początkiem XV wieku jako Bialalanka, Biała Łąka i Biało Łęka. Powstała od określenia topograficznego „biała łąka” (biel, bielawa, podmokła łąka, mokradło) i związana jest z jasnym lustrem wody, czy rodzajem roślinności występującej na łące, lub też z jej funkcją gospodarczą (wybielanie płótna).  

 

Białołęka jest dawną wsią szlachecką, powstałą na prawie chełmińskim, istniejącą od 1425 roku. W 1951 roku dzielnica została przyłączona do Warszawy.

 

Jest jedną z najmłodszych dzielnic Warszawy, jeśli chodzi o wiek jej mieszkańców.

Około 2/3 mieszkańców dzielnicy zamieszkują w budownictwie mieszkalnym o charakterze wysokim. Budowanych jest też wiele domów wielorodzinnych oraz szeregowych, a północną i północno-wschodnią część dzielnicy zajmują osiedla willowe.

 

Tablice rejestracyjne Białołęki: WA.

 

Podział Białołęki według Miejskiego Systemu Informacji:

 

 

Główną arterią Białołęki jest ulica Modlińska (przedłużenie ul. Jagiellońskiej), będąca częścią drogi krajowej nr 61 w kierunku Augustowa. Przez dzielnicę przechodzi linia kolejowa w kierunku Działdowa. Dzielnica ma wizerunek „sypialni” Warszawy i jest jednym z najszybciej rozwijającym się rejonów miasta.

Pomoc drogowa Warszawa BIAŁOŁĘKA

          602 305 207

TANIA pomoc drogowa w Warszawie

MENU

O nas

Nasza firma powstała z myślą o Klientach, którzy cenią swój czas. Specjalizujemy się w usługach związanych z pomocą drogową,obsługujemy garaże podziemne przy zachowaniu najwyższej jakości i profesjonalizmu. Działamy na terenie Warszawy i okolic. Zapraszamy!

Auto Pomoc MAZUR Warszawa © 2018-2020

wykonanie: projekty-graficzne-online.pl

Jesteśmy na

Dodaj OPINIĘ

Płatności

Gotówką

Kartą